Sobotnie zmagania w Dolnośląskiej Lidze Orliczek i Młodziczek w Wielkiej Lipie

Sobotnie zmagania w Dolnośląskiej Lidze Orliczek i Młodziczek w Wielkiej Lipie

2019-09-29 Wyłączono przez wstrach

Trwa właśnie tygodniowe światowe piłkarskie święto UEFA Grassroots Week 🌱

Na początek naszej relacji chcieliśmy powiedzieć parę słów o klubie, który skutecznie wspiera kobiecą piłkę nożną na Dolnym Śląsku. LKS SOKÓŁ Wielka Lipa klub, który należy do jednych z najlepszych amatorskich klubów piłkarskich na Dolnym Śląsku. Celem Klubu „Wielkiego Sokoła” jest upowszechnianie gry w piłkę nożną na najwyższym amatorskim poziomie wśród dziewcząt, chłopców oraz seniorów. Oni wiedzą, że praca u podstaw daje szansę i możliwość gry w piłkę nożną i przejścia z amatorskiego do zawodowego grania.👏🏼👏🏼🤜🏼🤛🏼 Lubimy taką filozofię działania. Jest bardzo nam bliska….🖤

Od samego sobotniego ranka piłkarki czerwono – czarnych grały na perfekcyjnie przygotowanych ligowych płytach boiska IV ligowego Sokoła Wielka Lipa 🦅👌🏼. Można powiedzieć, że nasze dziewczęta grały jak na stole do bilarda 🤭🙂 Szacunek!

Podopieczne trenerki Agnieszka Nowak rywalizowały w Dolnośląskiej Lidze Orliczek U10 (II Turnieju) i Dolnośląskiej Lidze Młodziczek U13 (I Turniej)

W każdym meczu młodszych i starszych piłkarek widać było poświęcenie, walkę, wiarę w zwycięstwo całej drużyny, a to również przełożyło się na sportowe wyniki.

„Idziemy cały czas do przodu robiąc duże postępy i do tego wchodzimy na wyższy poziom gry 🧠, jestem mega zadowolona z przebiegu rywalizacji dwóch ligach” 💪🏽🙂 – powiedziała trenerka naszych dziewcząt.

Warto wspomnieć, że w sobotę grali również chłopcy w I Turnieju Dolnośląska Piłka DZPN w Kategorii. Żak oraz IV ligowe piłkarskie derby Powiatu Trzebnickego – LKS SOKÓŁ Wielka Lipa – Polonia Trzebnica – to była prawdziwa dawka dobrej piłki nożnej, od dzieci po dorosłych🌱😊🙂

A tak prezentują się ligowe wyniki naszych piłkarek 👧🏽👧🏼👧🏻

🏆Dolnośląska Liga Orliczek U10
 Akademia AZS Wrocław 1:15 APN Talent Trzebnica
🎯🔝🤩
Agata Ziembinska x6
Aleksandra Paluch x3
Dominika Brzykcy x6

APN Talent Trzebnica 10:0 Akademia Piłkarska FemGol Lubin
Snajperski konkurs 🎯 😃
Agata Ziembinska x5
Dominika Brzykcy x4
Aleksandra Paluch x1

APN Talent Trzebnica 2:5 Akademia Ślęzy Wrocław
Agata Ziembinska x2

Jeden z najlepszych spotkań, cały czas kontrola, przewaga, mnóstwo sytuacji bramkowych. pozostaje niedosyt, ponieważ były lepsze i przegrały mecz 🙎🏽‍♀🤷🏽‍♀ Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z wrocławskimi zawodniczkami.

Skład Orliczek
🔴Aleksandra Meller
🔴Marcelina Borecka
🔴Jadwiga Śródka
🔴Agata Ziembińska
🔴Dominika Brzykcy
🔴Alicja Janusiewicz
🔴Aleksandra Paluch

📰Utrzymujemy 2 pozycję w lidze Orliczek 🙂

🏆Dolnośląska Liga Młodziczek U13

APN TALENT TRZEBNICA 0:1 MKS ŻAP Polonia Świdnica
Bardzo wyrównany mecz, niestety nasze piłkarki zagrały nieskutecznie.

APN TALENT TRZEBNICA 0:1 Ślęza Wrocław
Pomimo przewagi drużyny z Wrocławia nasze ⚫️🔴 zagrały solidnie w defensywie i tylko jeden błąd w ostatniej minucie spowodował porażkę w tym meczu

APN TALENT TRZEBNICA 0:2 Akademia Piłkarska FemGol Lubin
Mecz również bardzo wyrównany, bramki tracimy na początku spotkania. Po utracie dwóch goli dziewczęta wróciły na właściwe tory, na swój poziom.

„To były pierwsze ligowe mecze w kategorii U13. Założenia taktyczne zostały zrealizowane, mimo że nie udało nam się wygrać, jestem zadowolona z postawy swoich podopiecznych. Cały czas Step by step, a dodam tylko, że mamy swój pomysł na grę ponieważ mamy bardzo fajne skrzydełka (obrończynie, pomocniczki prawa i lewa strona) 😃😁💪🏽” – powiedziała trenerka Agnieszka.

Nasz skład:
⚫️Jadwiga Gan – Bramkarka
⚫️Karolina Budzyń
⚫️Michalina Gaicka
⚫️Nela Kot
⚫️Olga Janusiewicz
⚫️Olimpia Sałapata
⚫️Natalia Bizub
⚫️Simona Kot
⚫️Wiktoria Derela
⚫️Patrycja Dycewicz

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom sobotnich zmagań, a
za bardzo dobrą współpracę i udostępnianie obiektów piłkarskich Klubowi LKS SOKÓŁ Wielka Lipa🤝 🔝

Rodzicom – SUPER KIBICOM również….🤝😃😁
Naszej Pani FOTOGRAF Pani Magdalena Paluch 📸👌🏼🤝😃