Historyczne Derby APN – tak było

Historyczne Derby APN – tak było

2019-10-02 Wyłączono przez wstrach

Pierwszy dzień października 2019 roku przeszedł do historii Akademia Piłki Nożnej Talent Trzebnica jako pierwsze trzebnickie ligowe derby. Zawody rozgrywane były w Gmina Wisznia Mała na boisku Płomień Wisznia Mała.

W VIII lidze 5 grupy Dolnośląskiej Ligi Młodzików Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zmierzyli się podopieczni trzeciej drużyny Akademii pod wodzą Kamil Łukojć wraz Paweł Piekarczyk z drugą drużyną Akademii kierowaną przez Łukasz Skórzewski.

Punktualnie o 17:00 arbiter rozpoczął spotkanie i zaczęło się widowisko, które obserwowane było przez licznie zgromadzoną publiczność, o której sile dopingu stanowili oczywiście rodzice naszych podopiecznych.

9 zawodników w 🔴 trykotach naprzeciwko tej samej ilości zawodników w ⚫️ koszulkach, gwizdek sędziego i….zaczęło się.

Mecz od początku toczył się w dobrym, mocnym tempie, duża ilość składnie rozgrywanych akcji, rozciąganie gry skrzydłami ale też indywidualne pojedynki i odbiory.

Strzały z dystansu sprzed pola karnego i w polu karnym, wrzutki z rzutów rożnych i autów, kontry i parady bramkarskie. Pierwsza połowa spotkania obfitowała we wszystkie elementy młodego rzemiosła piłkarskiego i zakończyła się lekką przewagą zawodników w czerwonych strojach.

Po pierwszej części widowiska piłkarze udali się na krótki odpoczynek. Wysłuchanie porad trenerskich i z ochotą przystąpili do kolejnej odsłony meczu.

W drugiej połowie derbów zarysowała się wyraźna przewaga „czerwonych”, którzy grali swoją piłkę, dobrze rozgrywali założenia taktyczne, przekazane przez trenera. Tym razem strzelili więcej bramek od swoich kolegów z przeciwnej drużyny. Dla drużyny „czarnych” natomiast, to była dobra lekcja futbolu, od swoich bardziej doświadczonych kolegów, którzy od roku mają okazję mierzyć się w rozgrywkach ligowych. Doświadczenie okazało się zatem decydujące w tym meczu. Jak będzie w rewanżu? To się okaże.

Po spotkaniu nasi futboliści okazali radość ze wspólnej gry, uśmiech, wspólnotę i piłkarską przyjaźń. Wszak przecież wygrała drużyna APN’u😂.

Warte odnotowania, że w meczu pomimo zaciętej gry, nie odgwizdano żadnego faulu❗️❗️❗️Zwyciężył duch sportowej rywalizacji.

Dziękujemy zawodnikom oraz trenerom za emocje i super widowisko sportowe, a rodzicom za wspaniały doping.

Historia się dokonała, a my zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje naszych dzieci. Dobrze przecież wiecie, że nasze sportowe serca biją dla Trzebnicy, Wiszni Małej i wielu innych miejscowości naszego Powiatu.

Zapraszamy do wspólnej gry, dołącz do nas❤️🖤