Coerver Coaching

Od 02.03.2018

Coerver Coaching Polska jest oficjalnym partnerem

Akademii Piłki Nożnej Talent

Opis Metody i programu szkolenia (na podstawie coerver.pl)

METODA

Coerver® Coaching to ogólnoświatowy, kompleksowy system szkolenia piłkarskiego,  zawierający  wszystkie  elementy  niezbędne  do  wychowania
i ukształtowania zawodnika na najwyższym poziomie. Coerver Coaching to filozofia postrzegania piłki nożnej, w myśl której o sile zespołu decydują indywidualne umiejętności piłkarskie zawodników.

Coerver® Coaching to program nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany do wszystkich piłkarzy i trenerów, ale szczególnie dopasowany do młodych zawodników w wieku 4-16 lat.

Główne cele Coerver® Coaching to:

 • Rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy
 • Organizacja treningów w atrakcyjnej formie do ćwiczenia i gry
 • Kształtowanie wartości etycznych i moralnych przez sport m.in. szacunku dla innych
 • Przygotowanie techniczne, mentalne i motoryczne zawodników
 • Bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.

PROGRAM

Filozofię treningu Coerver® Coaching obrazuje Piramida Rozwoju Zawodnika (Pyramid of Player Development):

 • Atak – Zespołowa Gra Ofensywna. Ćwiczenia rozwijające umiejętność gry kombinacyjnej w małych grupach z naciskiem na szybki atak.
 • Wykończenie akcji – ćwiczenia rozwijające technikę oraz uczące zachowań instynktownych podczas gry, głównie w sytuacjach pod bramką przeciwnika.
 • Szybkość – Ćwiczenia poprawiające przyspieszenie, szybkość, zmianę tempa biegu i siłę podczas gry z piłką i bez piłki.
 • Poruszanie się na boisku, gra 1 na 1 – Ćwiczenia dot. wygrywania pojedynków indywidualnych pozwalających na stworzenie na boisku wolnej przestrzeni.
 • Przyjęcie i podanie – ćwiczenie rozwijające u zawodników tzw. pierwszy kontakt z piłką oraz ćwiczenia kładące nacisk na dokładne, przemyślane i kreatywne podania.
 • Ball Mastery –  czyli mistrzowskie panowanie nad piłką. Zawodnik wykonuje z piłką indywidualne ćwiczenia używając obu nóg.

Zastosowanie wszystkich ww. elementów musi odbywać się w odpowiednim wymiarze czasowym i obciążeniach dostosowanych do wieku i umiejętności zawodników. Coerver® Coaching to metoda odpowiednia na każdym poziomie treningu i dla każdego piłkarza.

COERVER® NA ŚWIECIE

Coerver® Coaching, uznany za najdoskonalszy na świecie program nauki gry w piłkę nożną, wykorzystywany jest w procesach szkoleniowych w czołowych klubach świata, m.in. Manchester UnitedAC MilanReal MadrytArsenal Londyn czy Bayern Monachium, rekomendowany i używany w federacjach piłkarskich: Francuski Związek Piłki Nożnej, Football Federation of Australia, Chiński Związek Piłki Nożnej, Japoński Związek Piłki Nożnej, Bayern Monachium FC, Newcastle United FC, Arsenal FC. Coerver® Coaching funkcjonuje w kilkudziesięciu krajach na świecie, zrzesza ponad kilka milionów uczestników. Od 1986 roku oficjalnym partnerem programu Coerver® Coaching jest adidas.

 

 

 Trener Damian Kos (Akademia Piłki Nożnej Talent)