Obóz treningowy w Ostrowie Wielkopolskim

Obóz treningowy w Ostrowie Wielkopolskim

2022-08-25 Wyłączono przez Sławomir Komisarczyk

Wczoraj rozpoczęliśmy obóz w Ostrowie Wielkopolskim. 53 odważnych zawodników i zawodniczek zdecydowało się na aktywne spędzenie czasu podczas wakacji. Kadra trenerska: Agnieszka Nowak, Karol Łoposzko, Kamil Łukojć, Paweł Piekarczyk, Łukasz Alama, Sławomir Komisarczyk.

Tym razem za kierunek obraliśmy województwo wielkopolskie: Ostrów Wielkopolski – miasto przesiąknięte sportem: żużel: TŻ Ostrovia, koszykówka: Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, piłka ręczna: ARGED KPR Ostrovia, piłka nożna: Ostrovia 1909, KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski, lekkoatletyka: KS STAL „LA” Ostrów Wlkp. Jak widać trafiliśmy w dobre miejsce do uprawiania sportu. Szczególne podziękowania dla klubu KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski za udostępnienie nam boiska piłkarskiego.

Dzień 1

Pogoda pierwszego dnia nas nie rozpieszczała. Mocne opady deszczu od początku naszego przyjazdu zmusiły nas do korekty planów. Trening zamieniliśmy więc na dłuższe zajęcia integracyjne. Obóz to doskonały czas kiedy możemy lepiej się poznać. Pierwsze kroki w tym celu już zrobione.

Dzień 2

Po śniadaniu wykorzystaliśmy poprawę pogody i zwiedziliśmy sąsiadujący z nami Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaski Szczygliczka. To duży kompleks z miejscem do spacerów i innych aktywności sportowych. Będziemy tutaj częstym gościem. Czekamy tylko na odpowiednią pogodę.
Popołudnie spędziliśmy na treningach. Podzieleni na 3 grupy ciężko pracowaliśmy na boisku. Widać było, że wszystkim brakowało piłki nożnej.

Wieczorem młodsze grupy wykorzystały czas na gry i zabawy integracyjne, a najstarsza grupa trampkarzy regenerowała się w wodzie i rozegrała mecz rugby na plaży.

Dzień 3

Poranna pobudka, rozruch, śniadanie. Dzień na obozie rozpoczynamy podobnie. Po śniadaniu w podziale na dwie grupy udaliśmy się na treningi. Grupa trampkarzy jako pierwsza, a po nich grupy młodzików i orlików/żaków.

Po obiedzie skorzystaliśmy z uroków kąpieliska i czas spędziliśmy na plaży.
Mimo, że słońca do tej pory nie mieliśmy za dużo to temperatura pozwalała na szaleństwa w wodzie. O tym, że woda nadaje się do kąpieli przekonali się też trenerzy. Widać, że zajęcia integracyjne przynoszą efekty, bo obozowicze bardzo szybko zorganizowali grupę która potrafiła wrzucić do wody dorosłe osoby.

Wieczorem odbyliśmy krótką pogawędkę o Powstaniu Warszawskim. Bo „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Dzień 4

Zmęczenie narasta, więc poranne wstawanie sprawia coraz więcej problemów. Mimo tego zaprawa poranna to rzecz święta i wszyscy rozruchem rozpoczęli kolejny dzień.

Po śniadaniu w podziale na dwie tury udaliśmy się na boisko. Dwie godziny treningu nie sprawiły nikomu trudności. Wręcz przeciwnie, można było zobaczyć uśmiechy na twarzach. Jednak piłka nożna to coś więcej niż tylko dyscyplina.

Popołudnie spędziliśmy na regeneracji i zabawach w wodzie i na plaży. Mecze w rugby, gra w siatkówkę wodna, wyścigi pływackie czy zabawy w piasku. Każdy znalazł coś dla siebie żeby odpocząć.

Wieczorem czekała na nas atrakcja w postaci przejażdżki zaprzęgiem konnym. Dziękujemy Ośrodek Jeździecki Borowianka za organizację. Było super!

Nawet Trenerka Agnieszka pokazała, że posiada nie tylko talent w trenowaniu dziewczynek i potrafi powozić zaprzęgiem konnym.

Dzień 5

Środa była dniem poświęconym na zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego. Spacerowaliśmy po rynku, odwiedziliśmy synagogę, obecnie jedyną w Polsce zachowaną wielkomiejska synagogę w niegdyś bardzo powszechnym stylu mauretańskim z dwiema wieżami i piękną neoromańską Konkatedrę Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim.

Ogromne wrażenie zrobiło na nas Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie w prosty sposób mogliśmy przenieść się do czasów z początku XX wieku. Już wiemy czym są ścionki, znamy genezę słynnych wielkopolskich pyrów i wiemy jak ważną rolę odgrywa Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim.

To wszystko dzięki Panu Maciejowi Maślińskiemu z Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Ostrowie Wielkopolskim, który przedstawił nam historię Ostrowa w przystępny i barwny sposób, a zaciekawić dzieci i młodzież nie jest tak łatwo. Dziękujemy Panie Macieju. Jesteśmy przekonani, że wielu z nas tu jeszcze kiedyś wróci.

Wieczorem czekał nas jeszcze sparing z drużyną młodzików KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski. Na boisku dominowali gospodarze. Dziękujemy jeszcze raz za sparing i dobrą lekcję futbolu. Natomiast my dominowaliśmy tym razem na trybunach. Zorganizowany doping naszych kibiców-trampkarzy było słychać na całym stadionie.

Dzień pełen wrażeń, wypełniony był do ostatnich minut, więc po późnej kolacji został czas tylko na toaletę i… karaoke. Potem szybko nie położyliśmy się spać.

Dzień 6

Czwartek – dzień relaksu. Wiedzieliśmy, że temperatura tego dnia będzie wysoka. Dlatego zdecydowaliśmy się na spędzenie całego dnia na plaży. Przerwą były dla nas tylko posiłki.

Wiele zabaw na piasku, mecze, akrobacje w wodzie i inne aktywności towarzyszyły nam tego dnia. Zmęczenie narasta, więc każdy mógł w aktywny sposób zregenerować siły.

Wieczór spędziliśmy integrując się w trakcie oglądania meczów w europejskich pucharach lub grając w karty i szachy. Najstarsi zakończyli dzień odprawą przed piątkowym meczem sparingowym.

Dzień 7

Ostatni dzień jak przystało na obozie sportowym był pełny aktywności. Rano nasi trampkarze rozegrali sparing z drużyną Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Dziękujemy za dobry mecz!

Pozostali obozowicze stworzyli zgraną grupę kibicowską. Przyśpiewki stworzone poprzedniego dnia było słychać w całym Ostrowie. Popołudniu czekał na nas Park linowy – Ostrów Wielkopolski.
W podziale na kilka grup zmagaliśmy się z trasami o różnym poziomie trudności. To co z dołu wydawało się łatwe, na górze sprawiało wiele problemów. Brawa dla naszych obozowiczów bo wszyscy ukończyli swoje trasy, a nie było to proste zadanie. Dziękujemy instruktorom za cierpliwość i fachową pomoc. Polecamy to miejsce!

Wieczorem podsumowaliśmy obóz. Były podziękowania za wspólnie spędzony czas. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy robione podczas obozu. Z jednej strony było dużo śmiechu, bo mieliśmy wiele zabawnych sytuacji. Z drugiej strony mały smutek bo to już koniec… Kolejny obóz za nami. Kolejne znajomości i wspomnienia zostaną z nami na długo. Było super!

Podziękowania dla naszych gospodarzy Hotel Restauracja Borowianka. Dziękujemy całej załodze za pomoc, pyszne jedzenie i świetne warunki do aktywnego spędzenia czasu. Polecamy bo było super! Ośrodek Jeździecki Borowianka – dziękujemy za przejażdżki bryczką. Piaski Szczygliczka Ostrów Wielkopolski – świetne miejsce do plażowania i aktywnego wypoczynku.

Ogromne podziękowania dla KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski za udostępnienie nam boiska do treningów. Życzymy powodzenia w zbliżającym się sezonie dla drużyny seniorów i wszystkich grup młodzieżowych! A dla całego klubu życzymy dalszego rozwoju! Łączy nas piłka 🤜🤛 Jest to przykład jak kluby mogą bezinteresownie sobie pomagać. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję do rewanżu. Pozdrawiamy!

Dziękujemy naszej zgranej kadrze wychowawczej: Agnieszka Nowak, Karol Łoposzko, Paweł Piekarczyk, Kamil Łukojć, Łukasz Alama, Sławomir Komisarczyk za cierpliwość, kreatywność i opiekę.
To dzięki Wam było ciekawie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dziękujemy rodzicom za zaufanie, sprawną komunikację i pomoc. Następny obóz już zimą. Polecamy się ponownie.